Anda Magone ©

Berta.me

 1. From the series I AM / I AM NOT

  _

  No sērijas ES ESMU / ES NEESMU (2012-2013)

  Portretu sērija Es esmu/Es neesmu vispirms izsaka sajūtu, kas varētu būt definējama kā saplūšana, savienošanās un izzušana. Tā ir būšanas un nebūšanas sajūta reizē.

  No vienas puses tā ir padošanās un ļaušanās, bet no otras – vēlme izzust. Slēpšanās ir saistīta ar vienotību un saplūšanu, ar visu, kas apkārt – interjeru, istabaugiem, kokiem vai dzīvniekiem. Varbūt slēpšanās ir ne tikai vēlme izzust un uz mirkli nebūt, bet arī mirklīga pārtapšana citā? Vai tā ir savas identitātes zaudēšana vai vienkārši iztēles radīts moments, būšana par kādu citu?

  Sērijas modeles ir jaunas meitenes, kas ir fotografētas savā dabiskajā vidē (dzīvoklī, dārzā). Meitenes it kā vēl balansē starp bērnību un pieaugušo kārtu, šis laiks ir atvadas no bērnības un vienlaikus – savas jaunās identitātes atgklāšana.

  Sērija Es esmu/Es neesmu ir sākta 2012. gadā kā A.Granta fotostudijas rīkotā fotoplenēra Skaistums (Auce, 2012.g. 25.-27.V) projekta daļa. Sērijas darbi ir prezentēti seminārā Egona Spura ceļš (2012, Ogre) un Latvijas fotogrāfijas prezentācijā Lježā, Centre Culturel de Liege (2012, Beļģija)